ALPET Madeni Yağ; 2005 yılında AOSB Çiğli/İzmir Bölgesi’nde tamamı otomasyon sistemi ile yönetilen Madeni Yağ Harmanlama ve Dolum tesisinde faaliyete geçti.

ALPET markasıyla farklı ihtiyaçları göz önüne alarak sentetik ve mineral yağlara özel katkılar ekleyip uluslararası standartları karşılayan madeni yağlar, yağlama ürünleri ve soğutma sistem sıvılarını üretmeye başladı. 2014 yılında yatırımlarını sürdürerek gres ve müşteriye özel endüstriyel yağların üretilmesi için yeni üniteler eklediği tesisinin kapasitesini 40.000 ton/yıla ulaştırdı.

Madeni yağ sektöründe kişilerden kurumlara, ürünlerden hizmetlere her zaman en iyiyi sunabilmeyi ve bu sayede bulunduğu coğrafyada öncü madeni yağ üreticileri arasında yer almayı hedefleyen ALPET Madeni Yağ; üretimlerini EN ISO 9001 Kalite Yönetimi, EN ISO 14001 Çevre Yönetimi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası, ISO 29001 Sektöre Özel Kalite Yönetim Sistemi Yönetimi ve EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyonu belgeleri ile sürdürmektedir.

ALPET Madeni Yağ’ın müşteri portföyünde ALPET markası altında 54 adet yurt içi ve yurt dışı distribütörü, 40 adet deniz lojistik firması, 248 adet ALPET akaryakıt istasyonu bulunmaktadır

Detaylı bilgi için tıklayınız.