Türkiye'nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET'in Kocaeli/Körfez, İzmir/Aliağa, Mersin, Kırıkkale, ve Samsun'da dolum tesisleri, Antalya Akdeniz Akaryakıt Terminalinde ortaklığı bulunmaktadır.

2001 yılında  faaliyete başlayan,  Türkiye'nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET,  akaryakıt dağıtım sektörünün önemli markalarından biridir. 
ALPET’ TE YENİ BİR DÖNEM
Yarım asrı aşan geçmişi ile ülkemizde ve globalde değer katan yatırımlara imza atıp, hız 
kesmeden büyümeye devam eden “Zeren Group Yatırım Holding A.Ş” (www.zerengroup.com),
ALPET, ATAK MADENİ YAĞ ve ECOGAZ ‘ı” satın aldı.

Türkiye'nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET'in Kocaeli/Körfez, İzmir/Aliağa, Mersin, Kırıkkale, ve Samsun'da dolum tesisleri, “Antalya Akdeniz Akaryakıt Terminalinde” eşit ortaklığı bulunmaktadır.
Türkiye genelinde 262 istasyonu, 5 dolum tesisi ve  Arnavutluk’ta ALPET markası ile 60’a yakın istasyonu bulunmaktadır.İstasyonlarında ürün ve hizmet kalitesini en üst seviyede tutmak için aralıksız çalışan ALPET’in akaryakıt ürünlerinin kalitesi ALPET depolarından başlayarak aracın deposuna girinceye kadar geçtiği tüm aşamalarda ALPET denetimi altındadır. ALPET, dahili kabotaj içerisinde sefer yapan tüm deniz araçlarına, ÖTV’li ve ÖTV’siz yakıt ikmali yapabilme yetki ve imkanlarına sahiptir. Markasından aldığı güç ile Mersin, Kocaeli, İzmir, Samsun, Yenikapı/İstanbul, ve Poyrazköy/İstanbul'da bulunan akaryakıt deniz tankerlerinden kesintisiz ikmal yapabilme kabiliyetine ulaşmıştır. Sahip olduğu deniz tankerleri ile doğrudan deniz araçlarına yakıt ikmal hizmeti sunabilmektedir. ALPET ayrıca perakende ve toptan kanallarda olduğu kadar kamu kurum ve kuruluşları ile de yaptığı stratejik işbirlikleri ile ön plana çıkmaktadır. ALPET’in rekabetteki en önemli avantajlarından biri dolum tesisleridir. Tedarik zincirinin tüm aşamalarında maksimum verim prensibinin ön plana çıktığı akaryakıt sektöründe ALPET, Türkiye’nin stratejik noktalarına kurulmuş dolum tesisleri ile bayilerine ikmal güvencesi verirken tesislerinde uyguladığı entegre yönetim sistemi sayesinde iş süreçlerinin etkin ve devamlı olmasını sağlamaktadır. ALPET’in Türkiye çapında yaygın tesisleri ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 45001:2018 İşçi Sağlığı ve Güvenliği belgeleri kriterinde sürekli iyileştirme mekanizmasına sahip çalışmalar yürütmektedir. ALPET tüm dolum tesislerinde topluma, çevreye, çalışanlarına, bayi ve iş ortaklarına yönelik sorumluluğunun bilincinde olarak hizmet vererek, iş sağlığı ve güvenliği odaklı bakış açısı ile SEÇ-G normlarına uygun çalışmalar yapmaktadır. 
Zeren Group Holding;  ALPET, Atak Madeni Yağ ve Ecogaz’ın holding bünyesine katılması ile uzun vadede Türkiye ve Balkanlar’ın başlıca akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olma hedefi ile çalışmalarına devam edecektir.
ALPET, deneyimli insan kaynağı ve ve sektördeki güçlü deneyimini , Zeren Group Holding’in başarmaya olan tutkusu ve vizyonu ile birleştirerek akaryakıt sektöründeki büyümesine devam edecektir.