"TÜRKİYE'NİN ALPET'İ ŞİMDİ YEPYENİ❞ REKLAM KAMPANYASININ REKLAM YÜZLERİ "ŞENER ŞEN VE İBRAHİM BÜYÜKAK"

31.05.2024


"TÜRKİYE'NİN ALPET'İ ŞİMDİ YEPYENİ❞ 

REKLAM KAMPANYASININ REKLAM YÜZLERİ "ŞENER ŞEN VE İBRAHİM BÜYÜKAK"

2001 yılında faaliyete başlayan ve Türkiye'nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET'te yeni bir dönem başladı.

ALPET, Türkiye'nin hızla büyüyen holdinglerinden "Zeren Group Holding" bünyesine dahil olmasının ardından başlayan dönüşümü, Şener Şen ve İbrahim Büyükak'ın rol aldığı reklam filmi ile duyuruyor. Zeren Group Holding, "Memleket için Hayallerimiz, Yapacak Enerjimiz Var" vizyonuyla ALPET'e yaptığı yatırım ile istasyon sayısını ve niteliğini hızla artırmayı planlıyor.  Bu dönüşümün konu edildiği "Türkiye'nin Alpet'i Şimdi Yepyeni" reklam filmi, damat adayı İbrahim Büyükak'ın çalıştığı ALPET'i kayınbabası Şener Şen'e tanıtmasını keyifli bir reklam diliyle ele alıyor. Çekimleri Antalya, Fethiye ve İstanbul'da gerçekleşen lansman reklamlarının prodüksiyonu ve yaratıcı kampanya tasarımı 25 Film'e ait. Filmin yönetmenliğini ise Ali Taner Baltacı gerçekleştirdi. "Hayallerimiz Var" mottosuyla yola çıkan ALPET'in hızla artan istasyon sayısı ve öncü hizmet yaklaşımını anlatacak yeni reklam filmlerinin ilki 31 Mayıs'ta yayınlanıp, diğerleri ise ileriki dönemde yayınlanmak üzere şimdiden hazırlanıyor.


ALPET, “Yeniden Başlıyoruz” Temasıyla Yeni Döneme Güçlü Bir Adım Attı.

31.05.2024

Zeren Group Holding Enerji Grubu şirketlerinden biri olan ALPET,  25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Hilton Kozyatağı Otel’de gerçekleştirdiği satış toplantısı ile yeni döneme güçlü bir başlangıç yaptı.  

Alpet Satış Toplantısına; Zeren Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yiğit Zeren, ALPET Genel Müdürü Murat Batmaz, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kurt, Satış ve Yatırımlar Direktörü Murat Alkan ve yenilenen kadrosuyla Türkiye genelindeki bölge ve saha müdürlerinden oluşan satış ekibi katılım sağladı. Toplantıda, ALPET Türkiye’nin önümüzdeki dönemdeki stratejileri ve bu hedeflere ulaşmak için belirlenen yol haritası ele alındı. 

Yeni döneme ait strateji ve hedefleri paylaşan ALPET Genel Müdürü Murat Batmaz şunları söyledi: “ Yeniden başlıyoruz mottosuyla yeni bir döneme adım atmanın heyecanını yaşıyoruz. Çok güçlü bir kadromuz var,  bu toplantıyla yeni vizyonumuza doğru çok önemli bir hamle yapmış olduk. Bu toplantı, sadece bir satış toplantısı değil, aynı zamanda bir başlangıç noktasıdır. Güçlü bir kadro ve net bir vizyon ile ilerleyerek, şirketimizi daha da ileri taşıyacağımıza inancımız tam.  Önümüzdeki 81 günde 81 ilde uygulayacağımız yol haritası doğrultusunda, satış ekibimizin her bir üyesi için yönetim ve merkez ekiplerimiz tarafından tam destek sağlanacaktır. Yeniden başlıyoruz! ”  

ALPET Türkiye ekibi,  2 gün süren toplantının, satış ekibine yönelik planlanan eğitimler, etkinlikler ve hediyelerin sunulmasıyla keyifli ve verimli bir atmosfer oluşturarak, ekip ruhunu güçlendirmek ve satış ekibinin motivasyonunu arttırmak adına başarılı bir toplantı geçirdiklerini vurguladı. Ekip, gelecek dönemde de benzer etkinliklerle ekip ruhunu güçlendirmeye devam edeceklerini belirtti.


Murat Batmaz, ALPET’in yeni Genel Müdürü olarak atandı.

21.05.2024

Zeren Group Holding Enerji Grubu şirketlerinden olan ALPET,  sektördeki büyümesine liderlik kadrosunu güçlendirerek, emin adımlarla devam ediyor. Şirketin stratejik hedeflerine ulaşmasına büyük bir ivme kazandıracak bir atama ile akaryakıt sektöründe güçlü bir satış ve liderlik deneyimine sahip olan Murat Batmaz, Mayıs 2024 itibarıyla ALPET Genel Müdürlük görevine atandı. ALPET’in geçmiş yolculuğunda, 10 yıllık süre zarfı boyunca saha müdürlüğünden başlayarak genel müdür yardımcılığına kadar çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra Öztürk Group bünyesinde Genel Müdürlük görevine devam eden Batmaz, ALPET’teki yeni rolüyle birlikte, şirketin stratejik yönüne doğru sektörel faaliyetleri güçlendirme sorumluluğunu üstlenmiş olacak. Zeren Group Holding vizyonuyla birlikte yola devam eden ALPET’in Batmaz’ın liderliğinde sektördeki yenilikçi ve öncü konumunu daha da ileri taşıması bekleniyor.

ALPET’te Yeni Dönemin İlk Buluşması: 7 İlde İftar

8.04.2024

ALPET’ in enerji sektöründeki çeyrek asırlık geçmişi, Zeren Group Holding’in yarım asırlık global bir şirket olarak, edinmiş olduğu tecrübe ve vizyonla  birleşince,  tüm bayilerimizin ve sektörün merakla beklediği bir dönem başladı. 

Bu dönemin ilk buluşması ise Zeren Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yiğit Zeren ve ALPET Genel Müdürü Mustafa Ergi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar davetleri oldu. 

“İftara Bizdesiniz” konseptiyle Adana, İstanbul, İzmir, Ankara, Samsun, Erzurum ve Diyarbakır illerinde,  bayi, bayi adayları ve tedarikçilerden oluşan yaklaşık 1400 kişinin katılımıyla organize edilen iftar yemekleri, çok yoğun ilgi gördü. 

Bayilere ALPET’in yeni vizyonunu ve hedeflerini paylaşan Zeren Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yiğit Zeren, “ALPET ailesinin tüm üyeleriyle böyle bir organizasyonda bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum ve hepinize katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. ALPET ‘in köklü geçmişi ve deneyimi, Zeren Group Holding’in yenilikçi vizyonu ve  başarılarla dolu geçmişi ile  birleşince hepimiz için yeni bir dönem başlıyor. Bundan sonra daha güçlü adımlar atacağız. Akaryakıt dağıtım sektöründe ilk 5 markadan biri olmayı hedefliyoruz. Tüm paydaşlarımıza ve ülkemize katkı sağlamak için kararlılıkla hareket edeceğiz ve ortaya çıkan bu güçlü sinerji ile daha iyi bir geleceğe doğru gücümüzü büyütmeye devam edeceğiz.Birlik ve beraberliğimizden elde ettiğimiz güçle büyük bir başarı hikayesine hep birlikte imza atacağımıza yürekten inanıyorum.“ dedi. 

ALPET Genel Müdürü Mustafa Ergi ise şu açıklamalarda bulundu. “ALPET olarak biz iş ortaklarımızla büyümeye inanıyoruz. İş ortaklarımızla kurduğumuz güçlü ilişkiler, bizi daha da ileriye taşıyan temel unsurlardan biridir. İşbirliği ve dayanışma ruhuyla hareket ederek, yeni bir vizyonla, yeni hedeflerle,  yeni bir solukla yolumuza devam edeceğiz. Bu yolculukta, katkılarınızın ve desteğinizin ne kadar değerli olduğunu vurgulamak istiyorum. Marka değerimiz, yetkin insan kaynağımız ve sektördeki üçüncü büyük depolama kapasitesiyle sahip olduğumuz bu değerleri yeni bir vizyonla güçlendirme adımları atılacaktır. ALPET ailesi olarak yeni vizyonumuzu sahaya yansıtmak üzere yola çıktık.  Hizmet kalitesi, yüksek standartlı akaryakıt istasyonlarımız,  LPG ve madeni yağ alanlarındaki güçlü marka değerimiz ile enerji sektöründeki konumumuzu daha da güçlendirmeye ve büyümeye devam edeceğiz. Siz değerli iş ortaklarımızla, yeni yapımız ve yeni hizmet anlayışımızla geleceğe daha güvenle bakıyor ve ortak işbirlikteliklerimiz ile  çok başarılı işler başaracağımıza inanıyoruz. Hepinizi saygılar sunuyor, bizleri şereflendirdiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi. 

Bayi ve bayi adaylarıyla iş ortaklığını güçlendirmek için yeni anlaşmalar yapıldı. 

İftar yemekleri sonrasında, ALPET üst yönetim ekibi,  bayi ve bayi adaylarıyla, Always konseptiyle sunulan akaryakıt dışı hizmetler ve istasyon ağının büyütülmesine yönelik kapalı grup toplantılar gerçekleştirerek, iş ortaklığını geliştirmeye ve güçlendirmeye yönelik yeni anlaşmalar gerçekleştirdiler. 


“Zeren Group Yatırım Holding A.Ş”, Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor.

26.02.2024

“Zeren Group Yatırım Holding A.Ş”, Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Zeren Group Yatırım Holding A.Ş (www.zerengroup.com), Altınbaş Holding’in sahip olduğu enerji şirketi “ALPET, ATAK MADENİ YAĞLAR ve ECOGAZ ‘ı” satın aldı.

ALPET (Altınbaş Petrol ve Ticaret Anonim Şirketi), 2001 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan akaryakıt dağıtım sektörünün önemli markalarından biri haline gelmiştir. Türkiye'nin en yüksek akaryakıt depolama kapasitesine sahip dağıtım şirketlerinden biri olan ALPET'in Kocaeli/Körfez, İzmir/Aliağa, Mersin, Kırıkkale, ve Samsun'da dolum tesisleri, “Antalya Akdeniz Akaryakıt Terminalinde” eşit ortaklığı bulunmaktadır. Türkiye genelinde 262 istasyonu, 5 dolum tesisi ve Arnavutluk’ta ALPET markası ile 60’a yakın istasyonu bulunmaktadır.

ATAK MADENİ YAĞ (Atak Madeni Yağ Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi), İzmir Çiğli’de hizmet veren fabrika yerli üretimin gücünü temsil etmektedir. İzmir’deki fabrikasında kurduğu akredite laboratuvarı ile ürün kalite denetimlerini sürdürmektedir.

 ECOGAZ (Ecogaz LPG Dağıtım Anonim Şirketi), istasyonlarda LPG dağıtım hizmeti vermektedir.

Yarım asrı aşan geçmişi ile ülkemizde ve globalde değer katan yatırımlara imza atan Zeren Group Yatırım Holding (www.zerengroup.com); ALPET, ATAK MADENİ YAĞ ve ECOGAZ’ın şirkete katılması ile uzun vadede Türkiye ve Balkanlar’ın başlıca akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olma hedefi ile çalışmalarına devam edecektir.

ALPET bayi ağını genişletmeye devam ediyor.

9.11.2023

Akaryakıt sektöründe yükselişini sürdüren ALPET, büyüme hedeflerine ulaşmak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yeni istasyon açılışını Yozgat’ta gerçekleştiren ALPET, tüm Türkiye’de istasyon ağını 257’ye çıkardı. Yozgat Sorgun ilçesinde gerçekleştirilen açılış törenin Sarıkaya Kaymakamı Ahmet Nuri Demir, Karayakup belediye başkanı Dursel Erdoğan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel,  ALPET üst yönetimi ve bölge halkı katılım sağladı. 

Yücelsoy Petrol açılış töreninde konuşmasını yapan Alpet Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kurt, Orta Anadolu bölgesinin büyüme hedeflerinin yüksek olduğu bir bölge olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Akaryakıt sektöründe çeyrek asırlık tecrübemizle birlikte, ilk günkü heyecanımız ve azmimizle çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.  Bugun 257. İstasyonumuz olan Yücelsoy Petrol ile birlikte ALPET çatısı altında işbirliğimize imzamızı attık. En iyi hizmeti sunmayı amaçlayan, vizyonunu geniş tutan ve başarıda daima emin adımlarla ilerleyen iş insanları ile birlikte yürümek bizim için büyük bir mutluluktur. Birbirimize güvenerek, sağlam temeller çerçevesinde daima en iyi hizmeti sunmak için bir araya geldik ve daha iyilerini yapacak olmamızın verdiği inançla yolumuza devam edeceğiz. “ ALPET’in başarılı çalışmalarının arkasında bayilerin sağladıkları katkıların bulunduğunu belirten Kurt; Türkiye genelindeki Alpet istasyon ağını genişletmek için çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

ALPET Yücelsoy Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelsoy, tüm katılımcılara teşekkürlerini sunarak,  “ALPET ailesinin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz, bu işbirliği sayesinde bölgemizde fark yaratacak bir hizmet sunmaktan dolayı gururluyuz. En iyi hizmeti size sunmak için buradayız. İstasyonumuzun açılış programına katılan tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum ve yeni istasyonumuzun hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

EN TEMİZ ALPET İSTASYONLARI BELİRLENDİ

18.09.2023

 “EN TEMİZ ALPET İSTASYONLARI BELİRLENDİ”

Akaryakıt sektöründeki yükselişini sürdüren ALPET, istasyonlarındaki hizmet kalitesini artırmak amacıyla, 1 Haziran - 15 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlediği ödüllü yarışma ile en temiz istasyonlarını belirledi. 

Müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini sürekli ön planda tutan ALPET, düzenlemiş olduğu yarışma ile bayiler nezdinde yeniden bir farkındalık yarattı.  ALPET bayilerinin yüksek ilgi gösterdiği kampanya ile istasyonlardaki hizmet alanlarının en yüksek seviyeye getirilmesi ve müşteri memnuniyetinin artırılması hedeflendi; bu amaç doğrultusunda tank temizliği, market düzenlemeleri, tuvalet hijyeni, ön saha düzenlemeleri, ürün seçeneklerinin artırılması, hijyen, ekipmanlar ve personel kıyafetleri konularında düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. Kampanya sonucunda her bölgede en çok dönüşümü gerçekleştiren 3 istasyon belirlendi ve toplamda 21 istasyon ödül kazandı. 35 kişilik bir proje ekibi, temizlik hizmeti için anlaşmalı tedarikçilerle işbirliği yaparak aktif ve verimli bir saha operasyonu yürüttü.

“Kampanya, bayilerimizle aynı hedeflere sahip olduğumuzu göstermesi açısından çok değerliydi”

ALPET Genel Müdürü Özdilek Coşkun, yaz temizliği kampanyasını şu şekilde değerlendirdi: "Müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesini sürdürülebilir kılmak için aynı vizyona sahip iş ortakları ile işbirliği yapmaya büyük önem veriyoruz. Bu kampanya, bayilerimizle aynı hedeflere sahip olduğumuzu göstermesi açısından çok değerliydi ve bizi çok mutlu etti. Merkez ve saha ekiplerimiz, mevcut durumu değerlendirip gerekli iyileştirmeleri hayata geçirme konusunda bayilerimizle işbirliği yaptı. Temizlik ve hizmet kalitesi konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladığımız bu projeye katılan tüm değerli bayilerimize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde markamızı ve hizmet kalitemizi daha da güçlendirecek yeni projeleri planlayıp bayilerimizle birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz."

“Hizmet kalitemizi artırmamız ve motivasyonumuzu yükseltmemiz için son derece başarılı bir çalışma oldu”

Temizlik kampanyasında Çukurova Bölgesi birinciliği kazanan Adana Murat Gülten Petrol İstasyonu Sahibi Murat Gülten ise şunları söyledi: "ALPET'in başlattığı bu kampanya, hizmet kalitemizi artırmamız ve motivasyonumuzu yükseltmemiz için son derece başarılı bir çalışma oldu. ALPET yönetim, merkez ve saha ekipleriyle birlikte yürüttüğümüz kampanyanın sonuçları, hem müşteri memnuniyetimizi hem de satışlarımızı olumlu bir şekilde etkiledi.. Kampanya kapsamında sağlanan avantajlı tedarikçi anlaşmaları da işletmemize büyük fayda sağladı. ALPET çatısı altında bir aile olma bilinciyle hareket ederek daha fazla başarılı çalışmalara imza atabileceğimize inanıyoruz ve ALPET yönetimine tüm desteği için teşekkür ediyoruz."ALPET Madeni Yağ Bayi Toplantısı İzmir’de Gerçekleşti.

16.08.2023

Sahip olduğu teknolojik alt yapısı ve yerli sermayesi ile birlikte madeni yağ sektörünün öncülerinden biri olan ALPET Madeni Yağlar, 2023 yılı yurtiçi bayi toplantısını 4-5 Ağustos tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirdi.  Best Western Premier Otel’de gerçekleştirilen toplantıya ALPET Madeni Yağlar Genel Müdürü Önder CİN, ALPET Genel Müdürü Özdilek COŞKUN, Madeni Yağlar Satış Direktörü Mehmet ERDEMLİ ile birlikte Türkiye genelinde 21 madeni yağ bayisi katılımda bulundu.

 

ALPET Madeni Yağ Genel Müdürü Önder CİN tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmasında, geçmişten günümüze yaşanan sektörel gelişmeler, son dönemde uygulanan iyileştirme çalışmaları ve ALPET markasının potansiyel gücü bayilere aktarılarak,  ‘Tercih Edilen İlk Beş Marka’ ve ‘En Büyük Yerli Üretici’ olma yolundaki hedefler açıklandı. 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için yapılan yol haritası doğrultusunda bayilere yönelik satış planlamaları değerlendirildi. Satış yapılanması hakkında sunum gerçekleştiren Madeni Yağ Satış Direktörü Mehmet ERDEMLİ, takım arkadaşı olarak tanımladığı bayilerle karşılıklı olarak iyileştirilmesi gereken konuları ve görev dağılımının nasıl olması gerektiğini aktardı. Toplantı sonrasında 2005 yılında kurulan, günümüzde en modern madeni yağ tesisleri içerisinde yer alan İZMİR/ÇİĞLİ organize sanayi bölgesindeki ALPET Madeni Yağ Harmanlama ve Dolum Tesisi ziyareti gerçekleştirildi. 20 yıla yakın tecrübesi süresince kaliteden ve istikrardan taviz vermeyerek çalışan üretim tesisinin çalışma mekanizması, kullandığı teknoloji ve potansiyeli hakkında bilgiler verildi.

 

Tesis ziyareti sonrasında ALPET Genel Müdürü Özdilek COŞKUN, Altınbaş Holding yapılanması ve akaryakıt sektöründeki güncel durum ile yeni uygulamalar hakkında bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi. 30 yılı aşkın sektör tecrübesine sahip Sayın Özdilek Coşkun, akaryakıt ve madeni yağ grup şirketleri arasındaki ortak iş birliği ile yakaladıkları sinerjinin önemini vurgulayarak,  bu güçle çok daha büyük başarıları hedeflediklerini belirtti. Toplantı programı sonrasında gerçekleştirilen akşam yemeğinde hem şirket yetkilileri hem de bayi yöneticileri geleceğe dair birlik mesajı vererek, 2023 hedefleri için moral ve motivasyon depoladı.